VII Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii"

Informacje wstępne i Regulamin Konkursu w
roku szkolnym 2019/2020Informacje wstępne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów-uczestników Dyktanda oraz wszystkich nauczycieli i wychowawców do udziału w Konkursie! Niech wspólne wczytywanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym stanie się okazją do refleksji nad językiem polskim.

Organizatorom bardzo zależy na tym, aby emocje, które będą towarzyszyły nam wszystkim zaangażowanym w Dyktando Niepodległościowe były swego rodzaju żywą lekcją patriotyzmu. Spróbujmy zorganizować święto historii i języka ojczystego jako szlachetną formę współzawodnictwa.

VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2019/2020 będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych . Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

Szkoła, która chce wziąć udział w VII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, musi się zarejestrować i zalogować. Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 27 września 2019 roku.

Rejestracja szkoły odbywa się w osobnym formularzu, dostępnym po kliknięciu w prawym górnym rogu w przycisk „Zarejestruj”
Zapraszamy do lektury Poradnika dla szkolnego koordynatora Konkursu!

Etap szkolny Konkursu odbędzie się 1 października (wtorek), a etap wojewódzki w poniedziałek 28 października 2019.
Uroczyste, wojewódzkie podsumowania konkursu odbędą się w dniach 12-22 listopada br.
Zapraszamy do lektury Regulaminu VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!